صفحه اول| مسافرتی ویزا| عمر و پس انداز| مسئولیت پزشکان| بیشتر
با حرفه ای ها مشورت کنید.

 

 

   وزارت دادگستری دیه سال 90 را براساس اجرای ماده 297 قانون مجازات اسلامی، 90 میلیون تومان تعیین کرد. رضا طالبی‌زاده، معاون قضایی دادگستری استان کرمان در این باره گفت: یک فقره دیه کامل مرد مسلمان در سال جاری مبلغ 90 میلیون تومان اعلام شده است.

 

   وی در ادامه گفت: به این مبلغ در ماه‌های حرام یک سوم اضافه خواهد شد. بنابراین افرادی که بر اساس حکم دادگاه به پرداخت دیه محکوم شده اند، باید تا قبل از ۱۶خرداد ۱۳۹۰ نسبت به پرداخت دیه اقدام کنند تا مشمول نرخ جدید نشوند.

 


    * ديه در ماه حرام يك سوم بيشتر از اين مبلغ است!

 

   بنابراین دیه کامل یک مرد مسلمان برای ماه های حرام (محرم، رجب، ذيقعده و ذيحجه) در سال 13۹۰ معادل 000 000 ۲۰۰ ۱ ریال ( یکصدو بیست میلیون تومان ) خواهد بود.

    - همچنین خرید بیمه نامه شخص ثالث با تعهدات جانی حداقل ۱۲۰ میلیون تومان به کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی توصیه می شود.

   -  از آنجا که 16 خرداد امسال مصادف با اول ماه رجب (ماه حرام) است و در ماه‌های حرام یک سوم به مبلغ دیات اضافه خواهد شد بهتراست محکومان پرداخت دیه تا قبل از اجرای حکم جدید دیه را بپردازند در غیر این صورت بر اساس قاعده "یوم الادا" دیه به نرخ جدید دریافت و به ذی حق پرداخت می‌شود.

 

+ به شماره 2077 795 795 3000 پیامک بدون متن بفرستید تا کدهای اطلاعات برایتان ارسال شود      |